WIG20 zniżkuje w piątek z rana o 0,86 proc., do 2440 pkt po dwóch dniach wyraźnego odreagowania. Głównym powodem osunięcia indeksu dużych spółek są banki, które w większości tracą po ponad 1 proc. Przekłada się to na zniżkę WIG-banki o 1,22 proc. W gronie dużych spółek najmocniejsza jest Grupa Kęty, która zyskuje 1,3 proc.

Na szerokim rynku najsłabszy jest z rana Altus, którego kurs maleje o 21 proc. W czwartek pojawiła się informacja, że Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił skargę spółki na decyzję KNF odnośnie do m.in. cofnięcia jej zgody na zarządzanie funduszami. Blisko 6 proc. traci z kolei Eurocash po publikacji wyników finansowych.

Krajowe indeksy nie są odosobnione w przecenie. Co więcej, mało która giełda w Europie nie poddaje się pogorszeniu nastrojów. Główne indeksy giełd w Paryżu i we Frankfurcie tracą po około 1 proc.

Wyraźnie pod kreską finiszowały też giełdy w Azji. Wśród najsłabszych indeksów na Dalekim Wschodzie był japoński Nikkei 225, który stracił 2,66 proc. Koreański Kospi osunął się o 1,7 proc., a Hang Seng o 1 proc. Czwartkowa sesja w USA zakończyła się także spadkami głównych indeksów. S&P 500 stracił 0,22 proc., a Nasdaq 0,5 proc.

Najważniejszym wydarzeniem ostatnich godzin był atak Izraela na Iran, co było odwetem na atak przeprowadzony w zeszły weekend.