Indeks szerokiego rynku WIG zyskał w czwartek 0,6 proc., a najbardziej, bo o 0,7 proc. wzrósł indeks mWIG40. Gorzej prezentowały się małe firmy – sWIG80 podskoczył o 0,4 proc. Z kolei WIG20 zakończył sesję 0,6-proc. wzrostem. Inwestorzy nie dopisali jednak, jeśli chodzi o wartość obrotów, która sięgnęła 700 mln zł.

Wśród najbardziej płynnych spółek liderem wzrostów było LPP, którego notowania podskoczyły o 3,9 proc. Dobrze prezentowały się również akcje Santandera. Kurs spółki wzrósł o 2,9 proc. Wyróżniała się jeszcze JSW, której papiery podrożały o 2,6 proc. Na przeciwnym biegunie był kurs Pepco, który zanurkował o 3 proc. Spadki dotknęły też akcji Dino Polska oraz Allegro. Walory wspomnianych firm potaniały o odpowiednio 1 proc. i 1,5 proc.

Przyglądając się notowaniom spółek drugiej linii, pozytywnie wyróżniły się papiery Kruka oraz Bumechu, które zyskały odpowiednio 3,3 proc. i 2,4 proc. Spadały z kolei akcje m.in. Budimeksu, Grupy Pracuj czy Wirtualnej Polski.

Wśród małych firm znacząco, bo o 6,8 proc., wzrosły walory Suneksu. Podobnymi wzrostami popisał się też Atal. Zielony kolor widać było na wykresie kursu Cognora. Mocno, bo 5,3 proc., traciły z kolei papiery Lubawy. Warto dodać, że spadkom towarzyszyły również wysokie obroty.

Wśród indeksów branżowych o 3,1 proc. wzrósł WIG-odzież, co jest efektem dobrej dyspozycji walorów LPP. Zwyżkami czwartkową sesję zakończyły również m.in. indeksy WIG-energia, WIG-spożywczy i WIG-banki. Najmocniej stracił z kolei WIG-media.

Zagraniczne rynki gorzej zareagowały na podwyżkę stóp w USA o 75 pkt baz. Po południu niemiecki DAX spadał o 1,5 proc. Podobne zniżki dotknęły francuski CAC.

Z kolei w USA w pierwszych godzinach sesji widać było spadki kluczowych indeksów. Te jednak nie przekraczały 1 proc.