Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 12.02.2017 11:47 Publikacja: 10.03.2012 02:11
Krzysztof Stępień, główny analityk Opera TFI
Foto: Archiwum
W naszym przypadku nie musiałoby to oznaczać znaczącego pogłębienia ostatniego dołka, raczej przekładałoby się na dłuższy czas dochodzenia byków do pełni formy. Co prawda na fali pozytywnego rozstrzygnięcia negocjacji w sprawie umorzenia części i rolowania reszty greckiego długu przez prywatne podmioty dominowała pozytywna interpretacja danych z Chin jako takich, które przybliżają dalsze działania stymulujące tamtejszą gospodarkę. Jednak w kolejnych dniach, zwłaszcza wraz z napływem coraz większej liczby informacji gospodarczych na świecie, które wypadają gorzej od oczekiwań, strach przed konsekwencjami spowolnienia na największym rynku rozwijającym się może dawać o sobie znać. Na krótką metę doniesienia z Chin zdają się bardziej istotne dla rynku surowców niż akcji. W dłuższym czasie jednak oceny perspektyw obu rynków nie da się oddzielić. Jeśli mamy mieć do czynienia z trwalszą poprawą koniunktury na rynkach ryzykownych aktywów, to i giełdy, i towary powinny iść w górę.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Dzisiejsza sesja przemija głównie pod znakiem danych makroekonomicznych, które spowodowały wyraźniejsze ruchy na głównych indeksach.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Finałowa sesja kwietnia na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie skończyła się mocnymi spadkami najważniejszych indeksów. WIG20 stracił 2,60 procent, gdy indeks szerokiego rynku WIG oddał 2,08 procent.
Środa na GPW przyniosła schłodzenie nastrojów. W centrum uwagi inwestorów były banki, CCC oraz XTB.
Środową sesję WIG20 zakończył 2,6 proc. na minusie. Jego ciężarem okazały się głównie banki oraz walory firmy CCC.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Spadki na GPW nabrały rozpędu. Na dwie godziny przed końcem notowań WIG20 spadał prawie 3 proc.
Indeksy na warszawskiej giełdzie świecą dzisiaj na czerwono. Inwestorzy rozgrywają przede wszystkim wyniki finansowe spółek.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas