WIG20 to tej pory maksymalnie rósł o 0,7 proc., a największy spadek wyniósł 0,3 proc. W wypadku WIG było to odpowiednio 0,5 proc. i 0,2 proc. Oba wskaźniki minima zanotowały po 13.00. Potem notowania zaczęły odbijać.

W gronie największych i najbardziej płynnych spółek z warszawskiego parkietu najlepiej radzą sobie akcje TVN, które po południu zyskują 2,6 proc. O 2,2 proc. rosną notowania Globe Trade Centre, które poinformowało w środę o wydłużeniu terminu spłaty obligacji o łącznej wartości 21 mln euro. Firma wyemitowała papiery o tej wartości, które zastąpiły obligacje z terminem wykupu przypadającym w 2014 r. Nowa emisja zostanie wykupiona w trzech równych transzach w latach 2017-2018. Czołówce spadków przewodzi natomiast Jastrzębska Spółka Węglowa, której kurs spada o 1,8 proc. Na szerokim rynku najmocniej zyskują akcje Ganta. Kurs spółki rośnie o 23,9 proc., po tym jak deweloper poinformował, że podpisał umowę o współpracy ze spółką Futureal. Umowa przewiduje, że Węgrzy zainwestują 42 mln zł w projekty realizowane przez Ganta. Pierwszą współfinansowaną przez nich inwestycją będzie krakowski Amber Park. W ramach współpracy Futureal obejmie m. in. akcje Ganta, które umożliwią mu przekroczenie 5-proc. pułapu w akcjonariacie spółki. Czołówce spadków przewodzi natomiast Drewex, którego kurs zniżkuje o 11,5 proc.

Podobnie do GPW zachowują się inne europejskie giełdy. Hiszpański IBEX35 i francuski CAC40 zyskują po południu po 0,1 proc., niemiecki DAX rośnie o 0,8 proc., a brytyjski FTSE250 o 0,3 proc. Opublikowane dotąd dane makorekonomiczne nie wywołały póki co zmasowanego ruchu w którąś stronę. Zrewidowany PKB strefy euro okazał się zgodny z oczekiwaniami. Zgodnie z oczekiwaniami bez zmian pozostawione zostały też stopy procentowe w eurolandzie oraz Wielkiej Brytanii.  Spadł o 0,1 proc. w ujęciu kwartał do kwartału i o 0,6 proc. rok do roku. Pozytywnie zaskoczyły za to dane o zamówieniach w niemieckim przemyśle w październiku. Dane wyrównane sezonowo mówią o 3,9-proc. wzroście w ujęciu miesiąc do miesiąca, podczas gdy analitycy spodziewali się zwyżki o 0,9 proc. Niższa od oczekiwań okazała się tygodniowa liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Sięgnęła ona 370 tys., wobec prognoz na poziomie 380 tys. oraz 393 tys. wniosków złożonych tydzień wcześniej.