Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 26.05.2017 06:00 Publikacja: 26.05.2017 06:00
Paweł Kowalski, zarządzający, TFI PZU
Foto: Archiwum
W tym tygodniu uwaga skupiła się na publikacji wskaźników PMI w Europie, które pozytywnie zaskoczyły, szczególnie w sektorze przemysłowym dając wsparcie rynkom akcji. Publikacja „minutek" Fedu z majowego posiedzenia potwierdziła ostrożnościowe podejście, uzależnione od danych ekonomicznych. Przedstawiciele amerykańskiego banku centralnego wyrazili przekonanie, że spowolnienie gospodarcze odnotowane w I kw. jest przejściowe. Na pierwszy plan wysuwa się dyskusja o sposobach zmniejszenia bilansu centralnego. Więcej szczegółów poznamy pod koniec roku, a decyzja odnośnie do tempa zmniejszania oraz jego docelowego poziomu będzie bardzo dobrze zakomunikowana.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Krajowy rynek raził we wtorek słabością. Kulminacyjne wydarzenia tego tygodnia jeszcze przed nami.ANDRZEJ PAŁASZ
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Sesja wtorkowa na rynku warszawskim skończyła się mocnymi spadkami najważniejszych indeksów.
Poniedziałkowa sesja na Wall Street przyniosła niewielką korektę trwającego od dwóch tygodni odbicia. Główne indeksy straciły ok. 0.6%, a we wtorkowy poranek notowania kontraktów terminowych dalej nieznacznie osuwają się na południe.
Choć na większości europejskich rynków jest dziś w miarę spokojnie, to na krajowych inwestorów najwyraźniej spadł blady strach. Dziś nastąpiło też odcięcie dywidendy z Pekao.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Początek tygodnia rozpoczynamy od spadków na głównych indeksach giełdowych. Donald Trump ponownie straszy rynki nowymi cłami, co na nowo wywołuje obawy o stabilność na rynkach finansowych.
Krajowe indeksy, mimo przewagi optymistycznych nastrojów na europejskich rynkach akcji, poddały się korekcie oddalając się od szczytów hossy. Kluczową rolę odegrały mocno przecenione akcje banków.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas