Giełda. Korekta straszy na GPW

Początek nowego tygodnia nie przynosi poprawy nastrojów na warszawskim parkiecie.

Publikacja: 05.02.2018 08:45

Pierwsze minuty handlu przebiegają pod znakiem kontynuacji ubiegłotygodniowych spadków.

Sprawdź notowania giełdowe dostępne na parkiet.com

Pół godziny po rozpoczęciu notowań indeks największych spółek WIG20 znajdował się 0,5 proc. pod kreskę przełamując po drodze okrągłą barierę 2500 pkt. Krajowe wskaźniki poruszają się zgodnie z kierunkiem wyznaczonym przez największe europejskie rynki akcji, na których w poniedziałkowy poranek zdecydowanie dominuje kolor czerwony. Warto też zauważyć, że zasięg spadków głównych indeksów na rozwiniętych giełdach jest wyraźnie większy niż w Warszawie. Kontynuacja przeceny to efekt rosnących obaw inwestorów o pogłębienie korekty na amerykańskim rynku akcji. Piątkowa sesja zakończona mocną wyprzedażą pokazała, że obawy te nie są bezpodstawne.

Wypróbuj narzędzie do analizy technicznej

Z uwagi na brak istotnych danych w kalendarzu makroekonomicznym kluczowym czynnikiem, który rozstrzygnie o losach dzisiejszej sesji będzie postawa graczy na największych rozwiniętych rynkach akcji, co dziś raczej nie wróży pozytywnego scenariusza.

Spadkowy początek sesji w Warszawie zawdzięczamy głównie wyprzedaży akcji spółek paliwowych i energetycznych. Sprzedający pojawili się tez na papierach banków, choć w tym gronie można znaleźć kilka pozytywnych wyjątków. Ze spółek z indeksu WIG20 przecenie skutecznie opierają się m. in. akcje LPP, CCC i Orange, notując niewielką zwyżkę. Sprzedający uaktywnili się też na szerokim rynku, gdzie w poniedziałkowy poranek zdecydowanie przeważa kolor czerwony.

Giełda
Odreagowanie WIG20 zatrzymane w połowie środowych spadków
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Giełda
Przed majówkowa wyprzedaż na polskich indeksach
Giełda
Podaż atakuje na finałowej sesji kwietnia
Giełda
Środa na GPW: Odwrót od banków, CCC "w promocji", XTB z nowym rekordem
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Giełda
Przedmajówkowe schłodzenie nastrojów na GPW
Giełda
Wyprzedaż na GPW przed majówką znacząco przyspieszyła