Wiedźmy mocno dały o sobie znać

Jak się okazało, czwartkowy spadek WIG20 o 0,6 proc. był tylko preludium do tego, co miało wydarzyć się na rynku w piątek. Ostatnia sesja tygodnia znowu upłynęła pod znakiem przeceny i była ona jeszcze bardziej dotkliwa niż dzień wcześniej.

Aktualizacja: 17.03.2018 11:22 Publikacja: 17.03.2018 11:00

Początek piątkowych notowań co prawda nie zwiastował wielkich problemów. Owszem WIG20 dzień rozpoczął 0,2 proc. pod kreską, jednak nie była to też przecena, która mogłaby zrobić na inwestorach większe wrażenie. Problem w tym, że z każdą kolejną godziną handlu WIG20 schodził na coraz niższe poziomy. Było to o tyle frustrujące, gdyż na zachodzie Europy dominował jednak kolor zielony. Niemiecki DAX rósł o 0,6 proc.

Nasz rynek jednak nic sobie z tego nie robił. Całkowicie zignorował również fakt, że od wzrostu dzień zaczęli inwestorzy w Stanach Zjednoczonych. Na to wszystko i tak jednak można było przymknąć oko. Najważniejsze rzeczy miały się rozegrać w ostatniej godzinie handlu. Wszystko z powodu wygasania serii kontraktów terminowych, co zwyczajowo wiąże się z większą zmiennością i dość niespodziewanymi ruchami. Tym razem inwestorzy dostali jednak wyraźny sygnał, po której stronie rynku teraz jesteśmy. Ostatnia godzina handlu to już mocna przecena. WIG20 zaczął tracić 1,5 proc., przełamując tym samym psychologiczną barierę 2300 pkt. Ostatecznie nie udało się jej obronić, a wskaźnik największych spółek stracił 1,6 proc. Znalazł się tym samym najniżej od czerwca ub.r.

Tylko 149 zł za rok czytania.

Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com

Giełda
Indeksy w Warszawie oddalają się od szczytów hossy
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Giełda
Straty odrobione, niepewność aktualna (Komentarz tygodniowy)
Giełda
Dołek na Wall Street wymazany
Giełda
WIG20 wraca pod szczyt hossy
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Giełda
Na giełdzie majówki nie ma. Kursy w piątek reagują na wyniki
Giełda
Odreagowanie WIG20 zatrzymane w połowie środowych spadków