Warszawskie niezdecydowanie

Pierwsza część sesji na warszawskiej giełdzie upływa w spokojnej atmosferze. Większy optymizm jest widoczny na innych parkietach.

Publikacja: 13.06.2019 11:21

Warszawskie niezdecydowanie

Foto: Bloomberg

Wczorajsza sesja znowu wlała niepewność w serca inwestorów. WIG20 stracił prawie 0,5 proc. i oddalił się od okrągłego poziomu 2300 pkt. Na razie niewiele wskazuje na to aby indeks największych spółek miał wrócić w okolice tego regionu. Od początku dnia na naszym rynku mamy do czynienia z przeciąganiem liny. W efekcie WIG20 o godz. 11.00 oscylował przy poziomie zamknięcia z wczoraj.

Kontrastuje to z zachowaniem innych europejskich rynków, gdzie widać jednak śmielsze ruchy. Postawa Warszawy jest tym bardziej rozczarowująca, że na większości rynków przeważa jednak kolor zielony. Niemiecki DAX rośnie dzisiaj około 0,5 proc.

Niewielkimi spadkami zakończyła się za to wczorajsza sesja na Wall Street. Dow Jones Industrial stracił niecałe 0,2 proc. Dokładnie taką zniżkę zanotował S&P500. Inwestorzy w Stanach czekają przede wszystkim na ruchy ze strony Rezerwy Federalnej. Oczywiście drugim równie ważnym tematem jest wciąż wojna handlowa między USA, a Chinami.

Mieszane nastroje panowały w nocy na rynkach azjatyckich. Słabo zaprezentował się przede wszystkim Nikkei225, który stracił prawie 0,5 proc. Nieznacznie nad kreską dzień zakończył Shanghai Composite.

Jeśli chodzi o dzisiejsze atrakcje makroekonomiczne na uwagę zasługują przede wszystkim popołudniowe odczyty z amerykańskiego rynku pracy. Są one szczególnie istotne w kontekście tego czy i kiedy Fed zdecyduje się na obniżkę stóp.

Na rynku walutowym złoty nieznacznie osłabia się względem innych walut. Euro kosztuje dziś 4,26 zł, zaś dolar jest wyceniany na 3,77 zł.

Giełda
Spadkowe otwarcie maja
Giełda
Początek maja pod kreską. Zwyżki CD Projektu, rozczarowały banki
Giełda
Czy Fed zatrzymał spadki?
Giełda
Na giełdzie w Warszawie mało chętnych do zakupów
Materiał Promocyjny
Wsparcie dla beneficjentów dotacji unijnych, w tym środków z KPO
Giełda
Banki centralne żądne złota
Giełda
Rynki w odwrocie na koniec kwietnia