Analitycy Trigon DM wierzą, że broker zaliczył kolejny udany okres. W I kwartale miał on prawie 253 mln zł zysku netto. W II kwartale, zdaniem Trigon DM, mogło to być blisko 155 mln zł, co i tak byłoby dobrym wynikiem. Eksperci uważają, że w całym roku XTB może osiągnąć 580 mln zł zysku.
– Podnosimy istotnie naszą prognozę zysku netto na ten rok, która nadal może wydawać się konserwatywna, gdyż zakłada powrót zmienności w drugiej połowie 2022 r. do średnich historycznych poziomów. Lepsze od oczekiwań statystyki odnośnie do pozyskiwania i aktywności klientów skłaniają nas również do podniesienia prognoz na kolejne lata o około 10 proc. – wyjaśniają analitycy XTB. Ich zdaniem w II kwartale spółka pozyskała 45 tys. nowych klientów, podczas gdy jej zarząd celował w 40 tys. Zakładają oni także wzrost liczby aktywnych klientów. Według ich szacunków ich liczba sięgnęła 155 tys. Wierzą oni także, że spółce udało się utrzymać wysoką rentowność obrotu.