Zarząd największej polskiej prywatnej grupy energetycznej podjął uchwałę o ustanowieniu programu, którego celem jest finansowanie rozwoju, zakupu, budowy i eksploatacji zielonych projektów.
Obligacje emitowane będą w seriach i oprocentowane, a ich łączna maksymalna wartość nominalna została ustalona na miliard złotych. Polenergia planuje pierwszą emisję Zielonych Obligacji do końca 2024 r.
Zielone Obligacje to kolejny element pozyskiwania finansowania dla projektów OZE przez Polenergię. - Decyzja o dokonaniu emisji obligacji, a także jej warunki, w tym wielkość emisji, wartość nominalna obligacji, marża oprocentowania oraz termin emisji zostaną ustalone i przekazane przez zarząd w oparciu o podjęte w tym zakresie uchwały, każdorazowo w drodze odrębnych uchwał emisyjnych, po uprzednim wyrażeniu przez radę nadzorczą zgody na projekt warunków emisji obligacji - czytamy w komunikacie.
Obligacje emitowane będą w seriach i oprocentowane, a ich łączna maksymalna wartość nominalna została ustalona na miliard złotych. - Szczegółowe
przeznaczenie środków z emisji zostanie każdorazowo wskazane w warunkach emisji danej serii obligacji emitowanych w ramach programu. Oprocentowanie Obligacji będzie stałe lub zmienne, oparte o stawkę referencyjną wskazaną w warunkach emisji danej serii, powiększoną o marżę - dodaje firma.