W tym roku jednym z głównych celów grupy Energa jest kontynuacja prac przy dużych projektach. Kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa energetycznego kraju mają zwłaszcza źródła niskoemisyjne i bloki gazowo-parowe w Grudziądzu i Ostrołęce. – Ich zadaniem będzie udział w bilansowaniu krajowego systemu elektroenergetycznego w miarę dalszego rozwoju źródeł OZE. Oprócz tego rozwijany będzie też potencjał źródeł odnawialnych grupy – już niedługo sfinalizowane zostaną budowy farm fotowoltaicznych PV Wielbark i PV Gryf, a w połowie roku planowane jest rozpoczęcie budowy farmy PV Mitra – mówi Krzysztof Kopeć, dyrektor biura prasowego Energi.
Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!
Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.
Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".