Spółka oczekuje, że wpływy netto z emisji nowych akcji wyniosą do 150 mln zł. Środki pozyskane w IPO zostaną przeznaczone realizację celów strategicznych spółki związanych z rozwojem portfela projektów OZE. Rolę pełniącego funkcję firmy inwestycyjnej pośredniczącej w ofercie publicznej i prowadzącego Księgę Popytu wśród Inwestorów Instytucjonalnych pełnić będzie Santander Bank Polska.

Czytaj więcej

Prezes Vortex Energy: Giełda pozwoli na przyspieszenie inwestycji

– Dzisiejsze zatwierdzenie prospektu umożliwia nam rozpoczęcie pierwszej oferty publicznej Vortex Energy. Polska stoi u progu wielkiej transformacji energetycznej, a my chcemy jak najpełniej wykorzystać związane z tym rynkowe szanse. Wejście na GPW to kolejny ważny krok w życiu spółki - IPO pozwoli nam zdynamizować nasz rozwój i zwiększyć skalę działalności. Wierzymy, że wraz z nowymi Akcjonariuszami będziemy dalej rozwijać projekty OZE oraz sukcesywnie powiększać posiadany w fazie rozwoju projektów farm fotowoltaicznych i parków wiatrowych – mówi Maciej Pepliński, Prezes Vortex Energy.

Od początku istnienia grupy łączna moc zrealizowanych projektów w Polsce i w Niemczech wynosi ponad 425 MW, z czego około 320 MW w Polsce. Aktualnie Vortex Energy posiada w swoim portfolio OZE na różnym etapie rozwoju o łącznej mocy ok. 12,7 GW, z czego ok. 1,4 GW stanowią projekty farm wiatrowych oraz ok. 11,3 GW projekty farm fotowoltaicznych.