Od początku roku na rynku głównym warszawskiej giełdy zadebiutowało osiem spółek. Wszystkie przeniosły się z NewConnect. Dzisiejszy debiutant - Cloud Technologies – zmienił rynek notowań po dziesięciu latach obecności na NewConnect. Kurs odniesienia na pierwszą sesję wynosił wtedy 1,2 zł. Od tego czasu spółka kilkadziesiąt razy zwiększyła swoją kapitalizację.

Podczas dzisiejszego otwarcia notowań na rynku głównym kurs poszedł w górę o prawie 2,5 proc. do 37 zł. Po kilkunastu minutach przewaga popytu osłabła, ale nadal jest widoczna. Akcje kosztują 36,5 zł (+1,1 proc.). To implikuje wycenę całej spółki na poziomie 180 mln zł.

Przeprowadzce na rynek główny nie towarzyszyła emisja akcji. Spółka zakłada, że obecność na GPW przełoży się na wzrost płynności akcji oraz wzrost zainteresowania spółką ze strony inwestorów.

Czytaj więcej

Piotr Prajsnar, prezes Cloud Technologies
Cloud Technologies w poniedziałek przeskoczy na rynek główny

W III kwartale tego roku Cloud Technologies wypracowało rekordowe wyniki. Przychody wyniosły 12,3 mln zł, a zysk netto 5,1 mln zł. W ujęciu narastającym, w trakcie 9 miesięcy 2022 r., spółka wypracowała 11 mln zł zysku netto i ponad 15 mln zł EBITDA.

Cloud Technologies to spółka działająca w segmencie big data. Stworzyła hurtownię oraz autorską technologię do integracji i zarządzania danymi. Spółka dostarcza dane do targetowania reklam cyfrowych, których odbiorcami są domy mediowe i agencje marketingu online. Spółka przetwarza 4,5 mld aktywności online dziennie.