Grzegorz Zawada bardzo często powtarza, że siłą BM PKO BP jest dywersyfikacja. Ta przyniosła w ubiegłym roku wymierne efekty. Broker pod względem przychodów zaliczył rekordowy rok. Pomógł m.in. bardzo duży popyt na obligacje skarbowe ze strony inwestorów indywidualnych. Przez długi czas BM PKO BP było jedynym pośrednikiem przy sprzedaży tych papierów. Biuro maklerskie nie składa jednak też broni na rynku akcji. Jako jedyny krajowy podmiot toczy w miarę równą rywalizację z zagranicznymi podmiotami. W 2022 r. skutkowało to zajęciem trzeciego miejsca w gronie najaktywniejszych pośredników rynkowych. Firma przeprowadziła transakcje na kwotę 49,2 mld zł, co dało jej 8,61 proc. udziałów rynkowych.

BM PKO BP dba niezmiennie o inwestorów zagranicznych, instytucjonalnych oraz indywidualnych. Broker stara się regularnie spotykać z zagranicznymi klientami, a jego flagowym „produktem” jest odbywająca się w Londynie konferencja CEE Capital Markets. BM PKO BP to też dobrze rozwinięty dział analiz czy też zespół maklerów. Oba od lat zajmują czołowe miejsca w rankingach „Parkietu”.

Broker oferuje także szeroką gamę produktów dla inwestorów indywidualnych. Oprócz tradycyjnego dostępu do GPW są to też rynki zagraniczne, które są sukcesywnie rozwijane, maklerskie konta IKE, które z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością, czy też coraz prężniej rozwijające się doradztwo inwestycyjne. BM PKO BP jako jedno z nielicznych już biur na rynku utrzymuje rozbudowaną sieć sprzedaży. Punkty obsługi klienta na przestrzeni lat przeszły duże zmiany i dzisiaj, te w wydaniu BM PKO BP stanowią głównie centrum kompetencji. Nie przeszkadza to firmie rozwijać się też pod kątem technologicznym. Nawet w trudnych czasach można więc skutecznie prowadzić biznes. prt

parkiet.com