Najlepsi menedżerowie spółek i instytucji finansowych, najlepsze spółki z różnych kategorii wagowych czy najlepsi analitycy, ekonomiści i zarządzający odbiorą najcenniejsze na rynku statuetki za ubiegłoroczne osiągnięcia.
Rok 2017 był teoretycznie bardzo udany dla środowiska. Główny wskaźnik giełdowy WIG, w ślad za rozpędzoną gospodarką, wzrósł aż o 23 proc. Kłopot w tym, że hossa wciąż nie jest zbyt odczuwalna na rynku wśród oszczędzających. Polacy stronią od ryzyka, w tym akcyjnych funduszy inwestycyjnych. Bezpośrednio też nie palą się na parkiet. Emitenci zaś, zamiast czerpać korzyści z emisji akcji, zadowalają się emisją tanich obligacji czy dostępnymi kredytami.
Na szczęście nie brakuje przykładów giełdowych spółek, które doskonale wykorzystują 5 minut w globalnej, w tym krajowej, gospodarce: rozwijają się, przejmują, decydują się na ekspansję zagraniczną, w końcu poprawiają wyniki finansowe. Tak więc w naszej redakcji, dziennikarze i redaktorzy nie mieli żadnych problemów z wyłonieniem laureatów.
Tymczasem sama redakcja „Parkietu" też ma swoje sukcesy. W ubiegłym roku udostępniliśmy nową, responsywną stronę internetową. Systematycznie wzbogacamy ją o kolejne narzędzia. Rozwijamy naszą internetową telewizję Parkiet TV. Tylko w ubiegłym roku gościliśmy w studio ponad 200 osób, a najlepiej oglądane programy zanotowały kilkadziesiąt tysięcy odsłon. Nasz kanał telewizyjny na popularnym, zwłaszcza wśród młodszych widzów, YouTubie szybko zyskuje kolejnych subskrybentów. Do tego przybywa nam fanów na Twitterze i Facebooku. Co ważne, „Parkiet" jest numerem jeden wśród tytułów prasowych, jeśli chodzi o źródło wiedzy dla inwestorów (według badania SII).
Gala „Byki i Niedźwiedzie 2017"już dzisiaj wieczorem w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.