Deweloper i właściciel nieruchomości logistyczno-przemysłowych pozyskał z emisji obligacji dla inwestorów kwalifikowanych z polskiego rynku 29 mln euro (130 mln zł). Papiery są niezabezpieczone i zapadają w 2025 r. Oprocentowanie to EURIBOR 6M (3,73 proc. wobec 6,95 proc. WIBOR 6M) plus nieujawniona marża. Za organizację i przeprowadzenie transakcji odpowiadał mBank.

– Możemy powiedzieć, że osiągnęliśmy ogromny sukces, ponieważ sfinalizowaliśmy jedną z największych naszych emisji w euro na rynku polskim. Z naszego punktu widzenia ważne było bardzo duże zainteresowanie inwestorów wyrażające się chęcią finansowania naszego dalszego rozwoju. Potwierdzili oni bowiem w ten sposób, że doceniają nasz model biznesowy, dobrze oceniają standing finansowy oraz olbrzymi potencjał do zwiększania skali działania na rynku europejskim – skomentowała Monika Dobosz, dyrektor finansowa w MLP Group.

Pod koniec ub.r. firma pozyskała z emisji akcji 180 mln zł, a w kwietniu 63,5 mln euro (285 mln zł) kredytu od niemieckiego Aareal Banku.

MLP działa w Polsce, Niemczech i Austrii oraz w Rumunii. Na radarze są kolejne rynki, m.in. Beneluks. Wybudowane magazyny deweloper trzyma w swoim portfelu.