– Emisja odniosła sukces, a zainteresowanie walorami przewyższyło liczbę dostępnych akcji – zapewnia Michał Skotnicki, prezes BBI Development. Wśród inwestorów, którzy objęli akcje, są zarówno fundusze posiadające obligacje BBI Development, jak i te, które nie są obligatariuszami. Cena emisyjna wyniosła 0,32 zł. Wczoraj za papiery spółki płacono na giełdzie po 37 gr.

Głównym celem emisji jest obniżenie zadłużenia, przede wszystkim poprzez wykup obligacji. Fundusz przeznaczy na to około 2/3 pozyskanej kwoty. Reszta posłuży BBI Development do zwiększenia wkładów własnych do kredytów, które zaciągnie na realizację dwóch największych projektów w Warszawie: przy pl. Unii Lubelskiej i w dawnej fabryce wódki Koneser.

Do inwestycji przy pl. Unii Lubelskiej, gdzie ma powstać obiekt handlowo - biurowy, fundusz chce pozyskać współinwestora. Prezes liczy, że w tym miesiącu zakończy negocjacje z zagranicznym podmiotem z branży. – Jego udział w finansowaniu jest przedmiotem rozmów, ale będzie znaczący. Razem możemy zapewnić wkład własny do kredytu w wysokości 40 proc. budżetu inwestycji, co pozwoli na uzyskanie korzystnego finansowania – przekonuje Skotnicki.

Jeśli umowa z partnerem zostanie podpisana w czerwcu, budowa przy pl. Unii Lubelskiej powinna ruszyć na początku 2010 r. Planom tym sprzyja spadek kosztów robót budowlanych, który Skotnicki szacuje na 20–25 proc.