Wikana, z rocznym zwrotem 147 proc., do 2,72 zł, w 2020 r. brylowała w indeksie WIG-nieruchomości. Od początku tego roku kurs oscyluje między 2,5 a 2,7 zł. Wikana to deweloper działający w południowo-wschodniej Polsce, w rankingu sprzedaży plasuje się daleko za budującymi w aglomeracjach konkurentami. Firma w ub.r. sprzedała 157 mieszkań, o 45 proc. mniej niż rok wcześniej, a przekazała 272 lokale, o 4 proc. mniej rok do roku.
Wikana nie była też przesadnie otwarta, jeśli chodzi o komunikację z rynkiem. O planach przedsiębiorstwa i perspektywach rozwoju porozmawialiśmy z prezesem Piotrem Kwaśniewskim.
Inwestycyjna ofensywa
– Tak istotny wzrost notowań wynikał m.in. z tego, że przez dłuższy czas byliśmy niedoszacowani przez rynek, nie znajdowaliśmy się w centrum zainteresowań inwestorów, a takie „zapomniane" spółki są zazwyczaj tańsze wskaźnikowo. Można powiedzieć, że zbliżyliśmy się w okolice wartości godziwej – ocenia Kwaśniewski.
C/WK dla Wikany to 1,1 – w uproszczeniu spółki posiadające wskaźnik poniżej 1 uchodzą za niedoszacowane, a powyżej 1 – za drogie.