Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Andrzej Rosłaniec, dyrektor BM Alior Banku.
– To był niesamowity i nieprzewidywalny rok dla całej branży maklerskiej, w tym również dla działalności naszego biura. Po trudnym początku roku i marcowym załamaniu światowe rynki zaczęły odrabiać straty, co bardzo pobudziło do aktywności inwestorów. Wyniki BM Alior Banku są bardzo zadowalające i zachęcają nas do stawiania ambitnych celów na przyszłość. Chcemy do 2022 r. znaleźć się w gronie biur maklerskich z liczbą 100 tys. rachunków maklerskich i w dalszym ciągu rozwijać naszą ofertę zarówno pod kątem produktów, jak i technologii – wskazuje Grzegorz Koczwara, menedżer zespołu maklerskiego w BM Alior Banku. Na koniec stycznia biuro prowadziło 84,6 tys. rachunków.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
W czerwcu średnie dzienne obroty na GPW wyniosły 2,16 mld zł, co jest nowym rekordem w historii naszego rynku. Zdecydowana większość z nich znów jednak przeszła przez zagranicznych brokerów.
Firma XTB oficjalnie już ruszyła z nowym produktem. Mowa o indywidualnym koncie zabezpieczenia emerytalnego (IKZE).
- Aby klienci mogli lepiej zorientować się co jest dopasowane do ich potrzeb i poziomu akceptacji ryzyka potrzebują wsparcia ekspertów. Dopiero wtedy odważniej inwestują - mówi Samer Masri, dyrektor BM PKO BP.
Polski rynek się zmienił i w jakimś stopniu uodpornił na pewne szoki i ryzyka, które kiedyś brutalnie sprowadzały nas na ziemię – mówi Mateusz Choromański, szef zespołu maklerów w Santander BM.
Firma XTB poszerzyła ofertę eWallet o nowe waluty. Dzięki temu w usłudze tej dostępnych jest już 19 różnych walut.
Jak wynika z danych KDPW, w maju w skali całego rynku przybyło 33 tys. rachunków papierów wartościowych. Największy przyrost znów zanotowała firma XTB, która umocniła się na pozycji lidera.