Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 28.06.2021 05:12 Publikacja: 28.06.2021 05:12
Foto: Adobestock
Chociaż do startu kolejnej edycji programu zostało już tylko kilka dni, to wciąż nie wiadomo, którzy brokerzy wezmą w nim udział, jakie spółki będą dodatkowo analizować ani ile ich będzie. Wszystko za sprawą „otwartej" formuły nowej edycji programu. Zakłada ona bowiem rywalizację cenową wśród brokerów, którzy też sami mają uzyskać zgodę spółki na pokrycie analityczne. W skrócie: im mniejsza cena, tym większa szansa na analizę większej liczby firm. Przedstawiciele branży maklerskiej nie chcą oficjalnie mówić o przyjętej strategii, szczególnie, że rywalizacja trwała do ostatniej chwili (do piątku był czas na zgłoszenia firm). Oficjalną listę emitentów, jak i pokrywających ich brokerów poznamy 1 lipca. Z sygnałów płynących od brokerów wynika jednak, że rywalizacja była bardzo zacięta. – Jest kilka podmiotów, które były dość aktywne w rozmowach z emitentami, próbując o nie walczyć również ceną i wyciągać je od konkurencji – mówi jeden z brokerów. Jak można usłyszeć na rynku, również same spółki były zainteresowane wzięciem udziału w programie i prowadziły swoistego rodzaju „konkurs piękności" wśród brokerów.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
XTB przebija kolejny sufit. Akcje brokera po dwóch godzinach środowego handlu drożały o prawie 8 proc. i tym samym ustanowiły nowy, historyczny szczyt notowań.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
XTB na rynku francuski wprowadziło PEA, produkt który ma wspierać długoterminowych inwestorów.
We wtorek rano za akcje XTB notowane na warszawskiej giełdzie trzeba było płacić już 78,74 zł. To najwyższy kurs w historii notowań.
Beata Szparaga - Waśniewska została wybrana nowym szefem zespołu analiz BM mBanku. Na tym stanowisku zastąpiła Kamila Kliszcza.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Kiedy kurz dzisiejszej zawieruchy opadnie, Europa, a w niej szczególnie Polska, będzie idealnym miejscem do zajęcia długich pozycji – mówi Marcin Borciuch, makler BM PKO BP.
Przy trudnym w ostatnich dniach dla inwestorów otoczeniu rynkowym akcje brokera utrzymują wartość, a nawet zyskują.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas