Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 07.01.2022 05:03 Publikacja: 07.01.2022 05:03
Foto: Adobestock
Te pewnie będziemy jeszcze oglądać w 2022 r., ale teraz w centrum uwagi znaleźli się maklerzy instytucjonalni. W tym obszarze również bowiem mamy do czynienia z ciekawymi przetasowaniami, które mogą odcisnąć piętno na układzie sił w branży. A skoro lawina już ruszyła, to znowu ciężko będzie ją zatrzymać.
Jak dowiedział się „Parkiet", z BM PKO BP rozstaje się Piotr Dedecjus, makler, który z tą firmą związany był od ponad 14 lat. Na tym jednak nie koniec zaskakujących informacji. Jak udało nam się ustalić, Dedecjus nie zamierza dołączać bowiem do żadnej z konkurencyjnych firm. Prawdopodobnie na dobre rozstanie się z branżą maklerską i będzie szukał szczęścia zawodowego w nowych obszarach biznesowych niekoniecznie nawet związanych z rynkiem kapitałowym. Tego typu ruchy też nie są niczym nowym. Jak można bowiem usłyszeć, praca maklera instytucjonalnego jest wymagająca i o efekt zmęczenia czy też wypalenia zawodowego nie jest trudno. BM PKO BP co prawda wybrało już osobę, która zajmie miejsce Dedecjusa, ale na razie nie zdradza, o kogo konkretnie chodzi.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
XTB przebija kolejny sufit. Akcje brokera po dwóch godzinach środowego handlu drożały o prawie 8 proc. i tym samym ustanowiły nowy, historyczny szczyt notowań.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
XTB na rynku francuski wprowadziło PEA, produkt który ma wspierać długoterminowych inwestorów.
We wtorek rano za akcje XTB notowane na warszawskiej giełdzie trzeba było płacić już 78,74 zł. To najwyższy kurs w historii notowań.
Beata Szparaga - Waśniewska została wybrana nowym szefem zespołu analiz BM mBanku. Na tym stanowisku zastąpiła Kamila Kliszcza.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Kiedy kurz dzisiejszej zawieruchy opadnie, Europa, a w niej szczególnie Polska, będzie idealnym miejscem do zajęcia długich pozycji – mówi Marcin Borciuch, makler BM PKO BP.
Przy trudnym w ostatnich dniach dla inwestorów otoczeniu rynkowym akcje brokera utrzymują wartość, a nawet zyskują.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas