Kurcweil ma ponad 20-letnie doświadczenie menadżerskie w obszarze IT. W latach 2011 -2021 pracował w Grupie PZU, od 2019 r. był dyrektorem zarządzającym do spraw digitalizacji. Odpowiadał za transformację cyfrową usług grupy, projekty informatyczne, zapewnienie ciągłości działania i wdrożenia z zakresu cyberbezpieczeństwa. Pełnił również funkcję dyrektora nadzorującego Laboratorium Innowacji, podmiotu zajmującego się współpracą z międzynarodowymi startupami, testowaniem i wdrażaniem innowacji w ramach Grupy PZU.
PKO BP podaje, że nowy wiceprezes „w swojej pracy koncentruje się na innowacyjności, wzroście digitalizacji i efektywności procesów oraz dynamicznym rozwoju multikanałowego biznesu. Dzięki doświadczeniu zawodowemu zarówno po stronie klienta jak i dostawcy usług rozumie potrzeby rynku i dynamiczne zmiany w obszarze nowych technologii". Przed 2011 r. przez ponad 5 lat pracował w IBM oraz 8 lat grupie Siemens. Przez trzy lata pracował w centrali Siemensa w Monachium zdobywając międzynarodowe doświadczenie projektowe i wiedzę z zakresu consultingu oraz zarządzania międzynarodowym IT.
Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie gdzie ukończył studia z zakresu zarządzania cyberbezpieczeństwem oraz Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Szczecinie, którą ukończył z tytułem licencjata informatyki i ekonometrii oraz tytułem magistra ekonomii.
To kolejna ostatnio zmiana w zarządzie PKO BP. Jest ona konsekwencją rezygnacji złożonej pod koniec lipca przez Adama Marciniaka, który wiceprezesem ds. IT był przez prawie cztery lata, lecz z PKO BP związany był dłużej, bo od 2011 r. (w latach 2011-2017 był dyrektorem pionu rozwoju i utrzymania aplikacji, od 2011 do 2014 wiceprezesem Inteligo Financial Services). W maju z funkcji prezesa po prawie 12 latach rezygnację złożył Zbigniew Jagiełło (jego następcą został Jan Emeryk Rościszewski), później zrezygnował także Rafał Kozłowski (odpowiadał za finanse i relacje inwestorskie, zastąpił go Bartosz Drabikowski).