#WykresDnia: Znów kryptowalutowe zamieszanie

Binance coin spadł o ponad 8 proc. po tym, jak nowojorski organ regulacyjny nakazał Paxos Trust zaprzestanie tworzenia większej ilości swojego tokena BUSD.

Publikacja: 14.02.2023 09:26

#WykresDnia: Znów kryptowalutowe zamieszanie

Foto: Lionel Ng/Bloomberg

BUSD to stablecoin wspierany przez dolar amerykański, który powstał w 2019 roku we współpracy między platformą kryptograficzną Binance i firmą blockchain Paxos.

Moneta Binance, która jest notowana pod symbolem giełdowym BNB, spadła do najniższej wartości od ponad miesiąca po tym, jak rynki zareagowały na najnowsze zmiany regulacyjne.

Cyfrowy token, który służy jako natywna kryptowaluta łańcucha BNB Binance, spadł w poniedziałek do 283,20 USD, według TradingView. Cyfrowa waluta była notowana najniżej od 12 stycznia, pokazują dodatkowe dane TradingView. Od tego czasu monety binance nieco się poprawiły, osiągając blisko 290,00 USD.

Wyjaśniając te wahania cen, analitycy wielokrotnie powoływali się na najnowsze wiadomości dotyczące zmian regulacyjnych, a także wyzwania stojące przed Binance, jedną z największych giełd kryptowalut na świecie.

Rano firma kryptowalutowa Paxos, firma stojąca za stablecoinem binance USD Binance, ogłosiła, że ​​od 21 lutego nie będzie już emitować nowych jednostek tej cyfrowej waluty. Firma kryptowalutowa ujawniła, że ​​dokona tej zmiany „zgodnie z zaleceniami i w ścisłej współpracy z nowojorskim Departamentem Usług Finansowych (NYDFS)”. Jednak monety typu stablecoin będą wymienialne jeszcze przez co najmniej dwa lata. W związku z tym klienci mogą wymieniać BUSD na dolara Pax (USDP).

NYDFS również odniósł się do sytuacji, wydając ostrzeżenie konsumenckie wskazujące, że nakazał firmie zaprzestanie emitowania nowych jednostek binance USD, stablecoina powiązanego z dolarem amerykańskim i handlującego pod symbolem BUSD.

BNB był uważany za jeden z najbardziej niezawodnych projektów kryptograficznych ostatniej dekady. Ta kryptowaluta cieszy się stale rosnącym popytem, ​​ponieważ liczba użytkowników jej rodzimej platformy transakcyjnej stale rośnie. Jest używany jako opłaty za gaz na platformie.

We wczesnych latach Binance coin był rozwijany na blockchainie Ethereum. Ale dzisiaj ta kryptowaluta ma swój blockchain – inteligentny łańcuch Binance. Ten łańcuch bloków obsługuje większą szybkość transakcji. Token wymaga również mniejszych opłat za gaz za transfery tokenów.

Tymczasem w minionym tygodniu Jump Crypto, firma infrastrukturalna Web3, odkryła lukę w BNB Beacon Chain, która umożliwiłaby wybicie nieograniczonej liczby dowolnych tokenów. Problem został ujawniony prywatnie zespołowi BNB, co umożliwiło opracowanie i wdrożenie poprawki w ciągu 24 godzin.

W poście na blogu z 10 lutego Jump Crypto ujawnił szczegółowy raport o luce wykrytej dwa dni wcześniej, która mogła „doprowadzić do dużej utraty funduszy”.

Zgodnie z raportem, łańcuch BNB składa się z dwóch łańcuchów bloków: inteligentnego łańcucha kompatybilnego z maszyną wirtualną Ethereum, opartego na rozwidleniu go-ethereum oraz łańcucha Beacon, zbudowanego na Tendermint i Cosmos SDK. Jednak Beacon Chain wykorzystuje rozwidlenie BNB hostowane na GitHub z kilkoma zmianami specyficznymi dla BNB. „Odbiega od pakietu Cosmos SDK na kilka sposobów, motywując nas do zachowania szczególnej ostrożności przy przeglądaniu różnic”, zauważa Jump Crypto, które niedawno rozpoczęło szeroko zakrojone badania poświęcone odkrywaniu i łataniu luk w zabezpieczeniach w projektach poprzez skoordynowane ujawnianie.

Luka w zabezpieczeniach umożliwiłaby atakującemu wybicie niemal nieograniczonej liczby tokenów BNB poprzez złośliwy transfer, co oznacza, że ​​konta docelowe otrzymają znacznie większą liczbę tokenów BNB niż początkowo dostarczył nadawca.

Zespół BNB rozwiązał problem, przełączając się na metody arytmetyczne odporne na przepełnienie dla monet typu SDK.

W październiku 2022 r. Łańcuch BNB został na krótko zawieszony po tym, jak exploit (program mający na celu wykorzystanie istniejących błędów w oprogramowaniu) międzyłańcuchowy naraził na szwank kryptowalutę o wartości prawie 80 milionów dolarów. Geneza włamania miała miejsce na BSC Token Hub, ostatecznie skutkując utworzeniem „dodatkowego BNB”, pokazuje oficjalny post na Reddit.

Analizy rynkowe
Bessa w pełnej okazałości
Gospodarka krajowa
Stopy nie muszą przewyższyć inflacji, żeby ją ograniczyć
Analizy rynkowe
Spadki na giełdach boleśnie uderzają w portfele miliarderów
Analizy rynkowe
Dywidendy nie takie skromne
Analizy rynkowe
NewConnect: Liczba debiutów wyhamowała
Analizy rynkowe
Jesteśmy na półmetku bessy. Oto trzy argumenty