REKLAMA
REKLAMA

Wierzytelności

Kruk. Wonga ma apetyt na szybszy wzrost portfela

Pożyczkowy nabytek windykacyjnej firmy nie boi się ustawy.

Tomasz Fedyna, członek zarządu Wongi.

Foto: materiały prasowe

Kruk, który na początku maja za blisko 100 mln zł kupił Wongę Polska, zaakceptował strategię tej pożyczkowej firmy. Przygotowana była już wcześniej, ale ze względu na ograniczone finansowanie nie była w pełni realizowana.

– Nie oczekujemy synergii kosztowych czy know-how dzięki przejęciu przez Kruka. Marka Wonga jest silna, nie jest planowana zmiana nazwy – mówi Tomasz Fedyna, członek zarządu Wongi. Nie jest planowane połączenie jej z Novum, pożyczkową firmą Kruka, bo każda kieruje ofertę do innych klientów i inaczej (Wonga działa w pełni online).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA