REKLAMA
REKLAMA

Ubezpieczenia

W dziale majątkowym dominują OC i AC

Ponad 90 proc. składki Link4 pochodzi ze sprzedaży polis komunikacyjnych.
Foto: Adobestock

Dla wybranych zakładów ubezpieczeń sprzedaż OC i AC jest podstawą ich bytu. Udział ubezpieczeń komunikacyjnych w zebranej składce 20 towarzystw, które KNF ujął w Biuletynie Kwartalnym, wynosi obecnie 58,04 proc., umniejszając tym samym znaczenie innych produktów ochronnych z działu II. Liderem rynku jest PZU, a najwyższym udziałem polis komunikacyjnych w swoim portfelu pochwalić się może Link4.

Tempo wzrostu składki brutto z ubezpieczeń komunikacyjnych w ostatnim czasie wyhamowało. W latach 2015–2017 sięgało 24–31 proc. Ubiegłoroczny przypis składki w tym segmencie wyniósł blisko 23,5 mld zł i był tylko o 4,44 proc. wyższy niż rok wcześniej (22,5 mld zł) – podaje Polska Izba Ubezpieczeń. Wynik ze sprzedaży OC sięgnął 15,2 mld zł i był wyższy o 2,7 proc. w stosunku do osiągniętego w 2017 r. (14,8 mld zł). Przypis z AC wyniósł zaś 8 mld zł (rok wcześniej 7,7 mld zł) – wynika z danych GUS.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA