Transport

Trans Polonia: Sprzedaż spółki podniosła wynik

Trans Polonia zwiększyła przychody w I półroczu, jednak odnotowano stratę netto z działalności kontynuowanej. We wtorek akcje spółki taniały o 3,7 proc., do 3,6 zł.
Foto: materiały prasowe

W minionym półroczu przychody grupy wyniosły 51,1 mln zł, wobec 46,5 mln zł rok wcześniej. Najwyższe przychody wypracował transport chemii (31,1 mln zł), co oznacza wzrost o 16,3 proc. rok do roku.

„Po zeszłorocznej stabilizacji poziomów sprzedaży będących skutkiem pandemii, sprzedaż usług transportu płynnej chemii powróciła do dwucyfrowej dynamiki sprzedaży. Jest to konsekwencją wysokiej specjalizacji i dywersyfikacji klientów na rynkach zagranicznych oraz wzrostu popytu na usługi przewozowe w segmentach chemicznym i spożywczym" – tłumaczy Trans Polonia.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.