Technologie

Asseco BS mile zaskoczyło. Jakie będzie drugie półrocze?

Informatyczna spółka pochwaliła się solidnymi zyskami i dobrym portfelem zamówień. Całoroczne wyniki w dużej mierze będą zależały od IV kwartału. Zazwyczaj w branży to okres żniw. Czy pandemia tego nie zmieni?
Foto: Adobestock

Notowania Asseco Business Solutions zyskiwały w piątek na wartości. Po południu za akcję trzeba było zapłacić 31,4 zł po wzroście o 4 proc., co przekłada się na kapitalizację sięgającą 1,1 mld zł. Drożały też pozostałe firmy z grupy – Asseco South Eastern Europe oraz spółka matka, Asseco Poland.

Biznes nadal rośnie

Impulsem do zwyżki Asseco BS była publikacja wyników za I półrocze. Cały rok zapowiada się dla grupy dobrze. Jej portfel zamówień (na 2020 r.) wynosił po pierwszym półroczu 207,5 mln zł, czyli 75,8 proc. sprzedaży za 2019 r. – Portfel jest o około 5 proc. wyższy niż przed rokiem. To całkiem przyzwoity wzrost – ocenia członek zarządu Mariusz Lizon.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.