REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Założyciele Abstrachuje.tv oddali fotel prezesa

Z rady nadzorczej firmy Abstra na fotel prezesa przeniósł się Maciej Szwarc, niegdyś prezes ubezpieczyciela Axa Polska
Foto: Flickr

Robert Pasut, najstarszy z trójki założycieli Abstry, znanej z produkcji na YouTube Polska, w tym głównie za sprawą kanału Abstrachuje.tv nie kieruje już firmą. Założyciele Abstry powierzyli fotel prezesa Maciejowi Szwarcowi, który od 2017 r. zasiadał w radzie nadzorczej.

Maciej Szwarc to były prezes ubezpieczeniowej firmy Axa w Polsce. Obecnie zasiada także w radzie nadzorczej jednego z trzech największych telekomunikacyjnych operatorów stacjonarnych – Netii (Grupa Cyfrowy Polsat). Robert Pasut formalnie jest obecnie w Abstrze dyrektorem ds. strategii kontentowej.

Jak wylicza Maciej Szwarc, przez ostatnie dwa lata Abstra otworzyła 9 nowych kanałów, w tym dwa z partnerami komercyjnymi. Według niego firma (wyrosła na często niewybrednym dowcipie – red.) chce tworzyć „wartościowe treści programowe", trafiające do widzów w wieku 13-30 lat.

- Nie pozostajemy obojętni na trendy, które już zadomawiają się na naszym rynku, dlatego planujemy ekspansję także na inne platformy – zapowiada Maciej Szwarc.

Oprócz Roberta Pasuta, założycielami Abstra są Cezary Jóźwik i Rafał Masny.

Maciej Szwarc od 2004 do 2015 roku sprawował funkcję prezesa towarzystwa ubezpieczeniowego AXA Poland. Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego i Columbia University. Skończył również studia podyplomowe na IESE Business School w Barcelonie.

Oprócz założycieli udziałowcem Abstry jest spółka Padrone, której wspólnikami są m.in. Maciej Wandzel i Bogusław Leśnodorski. Według KRS, Padrone ma większościowy pakiet udziałów w Abstra. Jak podaje Puls Biznesu, w 2018 r. Abstra zanotowała ponad 8,24 mln zł przychodu, ale jej strata netto pogłębiła się do 2,3 mln zł.

Abstra podaje, że treści na jej kanałach wyświetlono ponad 2 mld razy.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA