REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Asseco: Będzie dywidenda

Notowania Asseco Poland w piątek lekko traciły na wartości, ale akcje spółek zależnych drożały. Ponad 2 proc. zyskiwało Asseco South Eastern Europe, a Asseco Business Solutions drożało o 1 proc. Była to reakcja na publikację wyników za I kwartał.
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

Asseco SEE podało szacunki, z których wynika, że wypracowało w tym okresie 20,6 mln zł zysku operacyjnego, czyli o 57 proc. więcej niż rok wcześniej. EBITDA poszła w górę o 48 proc. do 35,4 mln zł, a zysk netto o 57 proc. do 17,7 mln zł. Zarząd wyjaśnia, że poprawiły się wyniki we wszystkich segmentach działalności, przy czym największą poprawę zaobserwowano w integracji systemów. Wyniki podbiła również konsolidacja – od lutego 2019 r. – rezultatów przejętej spółki Necomplus. Pomógł też nowy sposób prezentacji umów leasingu (zgodny z MSSF 16). Podniósł wartość EBITDA o 3,3 mln zł. Sprawozdanie za I kwartał trafi na rynek 8 maja.

Asseco BS też może się pochwalić poprawą wyników, choć nie tak spektakularną jak Asseco SEE. W I kwartale miało 63,9 mln zł przychodów (+3,5 proc.), prawie 19 mln zł zysku operacyjnego (+5,5 proc.), EBITDA wzrosła o 12 proc. do 25 mln zł, a zysk netto o 5 proc. do 15,4 mln zł. Na 13 maja zwołano walne zgromadzenie, które będzie decydować o wypłacie dywidendy. Zarząd proponuje, żeby wyniosła 1,5 zł na akcję, co przy piątkowym kursie implikuje 5-proc. stopę.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do serwisu parkiet.com
    Otrzymujesz dostęp do serwisu www.parkiet.com:
  • sekcje „Wiadomości, Fundusze inwestycyjne, Analiza Techniczna, Kryptowaluty oraz Notowania”,
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
Kup teraz

Powi�zane artyku�y

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA