REKLAMA
REKLAMA

Technologie

CD Projekt jednak chce podzielić się zyskiem

Rynek zakładał zgodnie, że twórca „Wiedźmina" w tym roku nie wypłaci dywidendy. Zarząd jednak mile zaskoczył inwestorów. Czyżby premiera „Cyberpunka" była bliżej, niż się wydaje?
Foto: Fotolia

W środę indeksy na warszawskiej giełdzie lekko traciły na wartości, ale branżowy wskaźnik WIG.GAMES rósł. W górę ciągnął go przede wszystkim CD Projekt, którego akcje zyskiwały ponad 2 proc. w reakcji na zaskakującą rekomendację zarządu dotyczącą dywidendy.

Bez obaw o „Cyberpunka"

Do akcjonariuszy może popłynąć 100,9 mln zł, czyli 1,05 zł na akcję. Pozostałe 8,5 mln zł ma trafić na kapitał zapasowy. W 2018 r. spółka nie wypłacała dywidendy, z kolei w 2017 r. wypłaciła ją – po raz pierwszy w historii – właśnie w takiej wysokości.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do serwisu parkiet.com
    Otrzymujesz dostęp do serwisu www.parkiet.com:
  • sekcje „Wiadomości, Fundusze inwestycyjne, Analiza Techniczna, Kryptowaluty oraz Notowania”,
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
Kup teraz

Powi�zane artyku�y

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA