Technologie

Huuuge pogłębia spadki

Po słabym piątkowym debiucie, dziś akcje producenta gier tanieją jeszcze bardziej.
Foto: materiały prasowe

W poniedziałek przed godz. 10 za akcję Huuuge trzeba zapłacić niespełna 47 zł, co oznacza ponad 5-proc. spadek względem piątkowej ceny zamknięcia. Widać wysoki obrót akcjami, ale jest on zdecydowanie niższy niż w piątek, kiedy to w ciągu zaledwie godziny właściciela zmieniły akcje o wartości niemal 300 mln zł. Dziś, w ciągu niespełna pół godziny handlu, wartość obrotu papierami Huuuge wyniosła 13 mln zł.

Słabe zachowanie notowań Huuuge jest zaskoczeniem, bo akcje w IPO cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem - zarówno w transzy indywidualnej jak i instytucjonalnej.  Studio przeprowadziło ofertę wartą niemal 1,7 mld zł.  Spółka zajmuje się produkcją gier mobilnych. Dotychczasowi akcjonariusze sprzedali w IPO akcje warte około 1,1 mld zł, a do spółki trafiło niemal 0,6 mld zł. Pieniądze grupa przeznaczy przede wszystkim na przejęcia.

Tymczasem warto odnotować, że w dwóch piątkowych transakcjach pakietowych właściciela zmieniło ponad 22 mln akcji Huuuge, o wartości  1,1 mld zł.

Cena akcji spółki w IPO została ustalona na 50 zł za sztukę, a  ostateczna liczba akcji oferowanych  przekroczyła 33 mln. W piątek kurs na finiszu sesji spadł o 1 proc., a wartość obrotów sięgnęła 0,7 mld zł.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.