REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Play ma zgodę banków na obligacje

Banki zgodziły się na poluzowanie warunków kredytu, w tym emisję obligacji komórkowej sieci. To mogą być przygotowania do aukcji 5G.
Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski

Grupa Play Communications renegocjowała umowę kredytową z 2017 r. opiewającą na 7 mld zł. Nowe warunki są korzystniejsze zarówno dla telekomu, jak i... dla jego głównych akcjonariuszy.

2 mld zł w odwodzie

Na mocy nowej umowy P4, operator sieci Play w 100 proc. należący do Play Communications, może spłacać mniejsze raty kapitałowe kredytu w latach 2019–2021 (346,7 mln zł zamiast 586,3 mln zł), a większą płatność dopiero w marcu 2021 r. (1,01 mld zł zamiast 293 mln zł). Play może też wyemitować obligacje o wartości nominalnej 2 mld zł. Jeśli zaś ograniczy relatywną wysokość długu netto do poniżej trzykrotności dwunastomiesięcznej EBITDA, może liczyć na niższe oprocentowanie.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet"
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA