Technologie i IT

The Dust: burzliwy debiut na NewConnect

Na NewConnect wskoczył kolejny producent gier. Pierwsza sesja nie przebiega w spokojnej atmosferze. Popyt walczy z podażą - teraz wyraźnie dominują sprzedający.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

The Dust jest 405. spółką notowaną na NewConnect oraz trzecim debiutem na tym rynku w 2018 r. Przed godz. 12 kurs spada o niemal jedną trzecią do 8,2 zł. Na początku sesji handel był zawieszony i notowania nie mogły się otworzyć. Kiedy ruszyły kurs spadał o prawie 7 proc.

The Dust to studio deweloperskie, dostarczające rozwiązań w obszarze tzw. advergamingu oraz producent gier. Specjalizuje się w produkcji gier na urządzenia mobilne w dwóch modelach: produkcji reklamowych na zlecenie (wspominany już advergaming) oraz własnych, dostępnych w modelu free-to-play. Firma w ostatnim czasie zwiększyła zatrudnienie. Może się też pochwalić poprawą wyników. W 2017 r. w ujęciu r/r odnotowała wzrost przychodów netto ze sprzedaży o 113 proc., jej zysk operacyjny wyniósł 240 tys. zł, a EBITDA 255 tys. zł. Zysk netto liczył 231 tys. złotych, a wartość sumy bilansowej wzrosła o 262 proc. The Dust dobre wyniki tłumaczy rosnącym zainteresowaniem rynkiem nowych technologii, w tym VR (virtual reality) i AR (augmented reality).

– Cieszy nas ten trend, bowiem pokrywa się z przyjętą przez nas strategią. Zakładamy dalszy, dynamiczny rozwój produkcji własnych oraz utrzymanie pozycji lidera advergaming w Polsce – zapowiada, cytowany w komunikacie Jakub Wolff, szef The Dust.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły