Surowce i paliwa

Mo-Bruk ruszył z publiczną ofertą

Do wzięcia są akcje wycenione nawet na 273 mln zł. Do detalu trafi do 15 proc. z tej puli.
Foto: materiały prasowe

Na 260 zł została ustalona maksymalna cena za akcje Mo-Bruku oferowane w publicznej sprzedaży na podstawie prospektu, który w ostatnią środę zatwierdziła KNF. Cena jest znacznie niższa niż kurs notowany w ostatnich tygodniach na GPW. Na początku listopada inwestorzy zawierali transakcje walorami spółki przy rekordowych cenach przekraczających 400 zł. W czwartek rano, po opublikowaniu ceny maksymalnej w ofercie, kurs zaczął jednak mocno spadać, chwilami do 272 zł (o 17 proc.).

Wzrośnie płynność

Płynność akcji Mo-Bruku na GPW jest mała, co wynika z dużej koncentracji akcjonariatu. Dziś 55 proc. walorów należy do Ginger Capital, firmy kontrolowanej przez rodzinę Mokrzyckich, a 43,3 proc. do Value FIZ. Tym samym w wolnym obrocie znajduje się jednie 1,7 proc. papierów. W wyniku oferty do nowych inwestorów ma trafić łącznie ponad 1,05 mln akcji z puli posiadanej dziś przez dwóch dominujących udziałowców. Tym samym udział drobnych akcjonariuszy wzrośnie do 31,7 proc., a Ginger Capital i Value FIZ spadnie do 40 proc. i 28,3 proc.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Black Weekend: Tylko teraz roczny dostęp do parkiet.com 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do treści parkiet.com:
  • sekcje „Wiadomości, Fundusze inwestycyjne, Analiza Techniczna, Kryptowaluty oraz Notowania”,
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.