Surowce i paliwa

Zamówienia rosną, ale branża samochodowa nadal jest w kryzysie

- Dostrzegamy duże ożywienie w zamówieniach, co wskazuje na optymizm wśród naszych klientów - mówi Agnieszka Drzyżdżyk, prezes Alumetalu.
Foto: materiały prasowe, Maciek Sikorski

W wynikach Alumetalu za II kwartał ujawniły się negatywne efekty pandemii, która sparaliżowała branżę motoryzacyjną. Czy najgorsze już za wami?

Spodziewaliśmy się, że II kwartał 2020 będzie wyzwaniem, ale mimo załamania rynku motoryzacyjnego wypracowaliśmy 10,6 mln zł zysku EBITDA i 4,5 mln zł skorygowanego zysku netto. Uważam to za sukces będący potwierdzeniem naszej elastyczności kosztowej i sprawności w szybkim dostosowaniu się do bardzo wymagającego otoczenia rynkowego. Biorąc pod uwagę nasze oczekiwania związane z III i IV kwartałem br., zakładamy, że najsłabszy wynikowo okres już za nami. W następnych kwartałach naszym celem są lepsze wolumeny sprzedaży i wyższe wyniki finansowe.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.