Surowce i paliwa

Orlen zwiększa sprzedaż zagraniczną asfaltów

Koncern chce coraz więcej swoich produktów plasować poza rynkami macierzystymi. Szczególnie atrakcyjne są dostawy na Ukrainę oraz do Rumunii, Austrii i Niemiec.

Asfalty Orlenu są głównie wykorzystywane do budowy dróg na rynkach macierzystych.

Foto: Shutterstock

Orlen szacuje, że w tym roku sprzedaż asfaltów produkowanych przez całą grupę kapitałową będzie na podobnym poziomie co w 2020 r. Wówczas wyniosła 1 462 tys. ton i w prawie 60 proc. trafiła na rynki macierzyste, czyli do odbiorców z Polski, Czech, Litwy, Łotwy i Estonii. Również w tym roku priorytetem jest realizacja dostaw do tych krajów.

„Sprzedaż zagraniczna pełni funkcję bilansującą i tutaj wciąż ważną rolę odgrywają takie rynki jak Ukraina oraz Rumunia" – informuje biuro prasowe Orlenu. Jakie dzięki temu koncern uzyska przychody i zyski, będzie zależało od notowań ropy naftowej, kursów walut obcych oraz wielkości podaży i popytu na asfalt.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.