Surowce i paliwa

Rozmowy o Turowie

PGE skrytykowała wypowiedź wicepremiera Gowina.
Foto: materiały prasowe

We wtorek ruszyła kolejna tura polsko-czeskich rozmów w sprawie przyszłości kopalni węgla brunatnego Turów. Do rozmów po stronie polskiej zasiedli m.in. przedstawiciele resortu klimatu i środowiska – minister Michał Kurtyka i wiceminister Adam Guibourgé-Czetwertyński, a także wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń. Do czasu zamknięcia tego wydania gazety rozmowy nie zostały zakończone.

Negocjacje rozpoczęły się w ubiegłym tygodniu w Pradze, ale pomimo dwóch dni intensywnych rozmów stronom nie udało się dojść do porozumienia. Resort klimatu przekonuje jednak, że udało się dokonać postępu i przedstawiono kompletne propozycje rozwiązań, których dogłębna analiza wymaga czasu. – Mamy już za sobą dwa dni bardzo intensywnych, trudnych negocjacji, podczas których dyskutowaliśmy zapisy umowy, która pozwalałaby wycofać czeską skargę z TSUE. Zgodnie z uzgodnieniami dziś do nich wracamy – mówił we wtorek Kurtyka.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.