REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

Lotos. Grupa więcej zarobiła

Podzielone opinie w sprawie tegorocznych wyników.
Foto: materiały prasowe

Podczas środowej sesji kurs akcji Lotosu chwilami rósł nawet powyżej 94 zł, czyli o ponad 2 proc. Przez większość notowań był to najwyższy wzrost spośród walorów spółek z indeksu WIG20.

Bezpośrednim powodem wzrostu popytu były zapewne opublikowane szacunkowe dane finansowe za IV kwartał ubiegłego roku. W tym czasie koncern zanotował 7,92 mld zł przychodów, co oznaczało ich wzrost o prawie 13 proc. Z kolei kluczowy dla firmy wskaźnik, czyli oczyszczony wynik EBITDA LIFO, sięgnął 0,89 mld zł. Tym samym zwyżkował o ponad 17 proc. Na ten wynik złożyło się 0,62 mld zł zysków wypracowanych w segmencie produkcji i handlu oraz 0,26 mld zł z wydobycia ropy i gazu. Raportowany zarobek może wzrosnąć o 0,3 mld zł dzięki zdarzeniom jednorazowym, m.in. odwróceniu odpisu aktualizującego nakłady na norweskie złoże Yme i rozpoznaniu należnego odszkodowania z tytułu jego ubezpieczenia. Ostateczne wyniki zostaną przekazane w raporcie rocznym, którego publikację zaplanowano na 7 marca.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA