REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

Artur Wasil, prezes LW Bogdanka: Planujemy w tym roku poprawić wyniki

WYWIAD | Artur Wasil - z prezesem Lubelskiego Węgla Bogdanka rozmawia Barbara Oksińska

Artur Wasil

Foto: materiały prasowe

W minionym roku LW Bogdanka wypracował EBITDA na poziomie 465,3 mln zł. To o ok. 22 proc. mniej niż w 2017 r. (bez uwzględnienia zdarzeń jednorazowych). Po bardzo trudnym I kwartale miało być przecież tylko lepiej. Co się stało?

Artur Wasil: Na początku grudnia zetknęliśmy się z problemami natury geologicznej – przez tydzień zmagaliśmy się z opadem stropu na jednej z wiodących ścian kombajnowych. To wpłynęło na niższą niż zakładana produkcję węgla w IV kwartale. Pamiętajmy również o słabszym produkcyjnie I kwartale minionego roku oraz o tym, że nasze wyniki za cały 2018 r. obciążała inwestycja w przyszły wzrost wydobycia, w postaci rekordowej skali wykonanych wyrobisk. Były to koszty niezbędne do poniesienia, by w pełni realizować cele zawarte w strategii. W skali całego roku zwiększyliśmy ilość urobku, czyli wydobycia brutto, o blisko 1 mln ton, przy niemal takiej samej produkcji węgla handlowego co przed rokiem, co nie pozostało bez wpływu na koszty.

Problemy geologiczne zostały już pokonane?

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA