REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

PGNiG powinno się skoncentrować na wydobyciu

Rynek oczekuje od nowego zarządu działań, które zmniejszą niepewność co do przyszłości grupy.
Foto: Bloomberg

Od piątku PGNiG ma nowy zarząd, na czele którego stanął były minister finansów Jerzy Kwieciński. Co do zasady giełdowi analitycy i inwestorzy nie oczekują od niego spektakularnych ruchów. Chcą raczej działań, które z jednej strony zmniejszą niepewność co do przyszłości grupy, a z drugiej mocniej niż dotychczas przyczynią się do wzrostu kursu akcji spółki.

Polityka dywidendowa

– Mimo dużych roszad w zarządzie PGNiG nie spodziewałbym się rewolucyjnych zmian w strategii koncernu. Myślę, że to nie jest odpowiedni moment na takie działania – mówi Kamil Kliszcz, analityk DM mBanku.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA