Surowce i paliwa

Serinus Energy: Wzrośnie wydobycie

Według Daniela Slatera, analityka brytyjskiej firmy doradztwa korporacyjnego i usług brokerskich Arden Partners, Serinus Energy jest dobrze przygotowany do osiągania w najbliższych latach coraz wyższego wydobycia ropy i gazu oraz przepływów pieniężnych.
Foto: Adobestock

Zwraca uwagę na niedawno zakończony sukcesem program dokapitalizowania spółki i jej całkowitego oddłużenia. Co równie ważne, niskie koszty wydobycia oraz planowane na ten rok inwestycje powinny zaowocować poprawą kondycji finansowej grupy.

Z ostatnich danych Serinus Energy wynika, że na koniec września realizował on średnie dzienne wydobycie sięgające ponad 2,4 tys. boe (baryłki ekwiwalentu ropy) przy kosztach wynoszących zaledwie 8,96 USD za boe. Spółka w tym miesiącu ma rozpocząć w Rumunii wykonywanie odwiertu Moftinu-1008. Liczy, że będzie mogła z niego pozyskiwać tyle samo gazu, ile średnio osiąga na odwiertach podłączonych już do produkcji. W II kwartale planowane jest z kolei wykonanie pierwszego odwiertu (Sancrai-1) na złożu Sancrai znajdującego się kilka kilometrów od złoża Moftinu. W dalszej kolejności mogą też ruszyć prace poszukiwacze na kolejnym pobliskim złożu, Madaras. Ponadto Serinus Energy duże nadzieje wiąże ze złożami ropy w Tunezji. W tym przypadku realizowane prace dotyczą jednak rekonstrukcji już wykonanych odwiertów i wymiany funkcjonujących tam urządzeń. Spółka przekonuje, że realizowane prace pomogą istotnie zwiększyć wydobycie, przy stosunkowo niskich nakładach inwestycyjnych. TRF

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.