Firmy

Dektra zwiększa sprzedaż i poprawia zyskowność

W pierwszym półroczu br. sprzedaż materiałów izolacyjnych spółki Dektra wzrosła aż o 89 proc.

Firma uzyskała przychód na poziomie ponad 8,5 mln zł, co zaowocowało znaczącym wzrostem zyskowności i wygenerowaniem zysku operacyjnego na poziomie 936 tys. zł oraz zysku netto na poziomie 917 tys. zł. W pierwszym półroczu osiągnięte przychody stanowią ponad 53 proc. realizacji prognozy całorocznej za 2011 r., a zysk netto ponad 49,5 proc.

Szczególnie dobrym okresem dla firmy okazał się II kwartał br. W tym czasie zysk netto wzrósł o blisko 79 proc, osiągając 464,8 tys. zł, a obroty wzrosły o ponad 57 proc. - do kwoty 4,7 mln. zł. w porównaniu z II kwartałem 2010 roku. Wyniki potwierdzają dobrą kondycję finansową spółki, która na bieżąco realizuje wszystkie prognozy finansowe.

Wiele wskazuje na to, że dynamiczny rozwój spółki zostanie utrzymany także w przyszłości. Do takich wniosków skłania m.in. rozpoczęta przez spółkę produkcja folii budowlanych.

-  Teraz zamierzamy skoncentrować się na rozwoju działalności produkcyjnej w spółce zależnej INDIVER , co zapewni nam stałe dostawy folii na atrakcyjnych warunkach poinformował Maciej Stefański, prezes zarządu.

Dzięki inwestycjom w linie technologiczne do produkcji folii w istniejącej strukturze oraz rozpoczęciu produkcji w przejmowanych zakładach, firma do 2013 roku zamierza stać się największym producentem i dystrybutorem folii budowlanych na polskim rynku. Dektra od czerwca br. notowana jest na rynku alternatywnym NewConnect.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.