Firmy

Zastój na GPW. Pora na podbój Europy?

Warszawski rynek IPO przeżywa trudny okres. Firma INC, autoryzowany doradca na NC, chce więc wprowadzać spółki na giełdę w Rumunii.

INC otrzymała licencję autoryzowanego doradcy w Rumunii. Na zdjęciu kierujący spółką Paweł Śliwiński (z lewej) oraz Ludwik Sobolewski, prezes giełdy w Bukareszcie.

Foto: GG Parkiet

Warszawski rynek IPO w ostatnim czasie razi słabością. Wystarczy wspomnieć, że w ubiegłym roku mieliśmy zaledwie 22 debiuty na rynku NewConnect i 28 na rynku głównym (z czego dziewięć firm awansowało z NC). Dla domów maklerskich, autoryzowanych doradców oraz szeroko rozumianej branży inwestycyjno-konsultingowej te liczby nie mogą być zadowalające. W obliczu płytkiego rynku rozwiązaniem problemu może być szukanie szczęścia poza Polską.

Rumuńska szansa?

Na taki krok zdecydowała się INC (d. Investcon Group), w którą kilka lat temu zainwestował Roman Karkosik (posiada 5,99 proc. kapitału). W zeszłym roku INC wprowadził na warszawski NewConnect cztery spółki. Teraz chce się zadomowić w Bukareszcie.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.