REKLAMA
REKLAMA

Recenzje

Świat inwestowania oczami amerykańskiej legendy

Victor Sperandeo to jeden z bardziej znanych amerykańskich inwestorów ubiegłego wieku.

Trader VIC Metody mistrza Wall Street Victor Sperandeo, T. Sullivan Brown Wyd. Maklerska Poznań 2020

Foto: materiały prasowe

Swoje największe sukcesy na parkiecie święcił w latach 70. i 80. W okresie 1978 –1987 zanotował średnią roczną stopę zwrotu w wysokości 70,7 proc., w najgorszym roku zarabiając „tylko" 9,6 proc. Swoje podejście do rynku, bazujące zarówno na analizie technicznej, analizie fundamentalnej, jak i na szerokim spojrzeniu makroekonomicznym i świadomości ograniczeń mentalno-emocjonanych opisał w książce „Trader VIC", która w 1992 r. była bestsellerem.

Teraz mamy wznowienie wydania. I choć minęło 30 lat i wiele się zmieniło, to zasady Sperandeo wciąż są aktualne. W kontekście ostatnich poczynań banków centralnych bardzo przydatne będzie jego spojrzenie na politykę monetarną i rolę pieniądza. W kontekście ostatnich ruchów rynkowych istotne będzie jego podejście do wykresów, bazujące na podstawowej identyfikacji trendów i teorii Dowa. Uniwersalne i ponadczasowe jest też jego spojrzenie na psychologiczne aspekty inwestowania, którym poświęca bardzo dużą część tej książki. Wielu nie wie, albo zapomina, że największym wrogiem na rynku jest nasza głowa. Sperandeo skutecznie o tym przypomina. Książka kierowana jest przede wszystkim do początkujących inwestorów, ale ci doświadczeni na pewno w wielu fragmentach będą się z autorem identyfikować i posiłkować cennymi uwagami. Czyta się tę pozycję przyjemnie i relatywnie szybko. To zasługa dobrego tłumaczenia i dużej liczby krótkich podrozdziałów. Lektura ta nie gwarantuje oczywiście giełdowych sukcesów, ale z pewnością do nich przybliża, chroniąc jednocześnie przed giełdowymi porażkami. PZ

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA