Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Obecna wycena InventionBio to 306 mln zł. Oznacza to, że pakiet 60 proc. akcji jest wart 184 mln zł, jednak Boruta otrzyma ponad 37 proc. zniżki.
– Dołączenie InventionBio do grupy nie wiąże się tylko z konsolidacją wyników, ale także ze znaczącymi efektami synergii. Jej technologia biorafinacji śruty rzepakowej oraz jej produkty znajdują zastosowanie w wielu różnych branżach. Może być wykorzystana zarówno w agrobiotechnologii, jak i przy produkcji naturalnych kosmetyków. Spółka komercjalizuje swoje rozwiązania, a grono zainteresowanych kontrahentów stale się powiększa. InventionBio posiada też duży portfel projektów realizowanych przy wsparciu dotacji unijnych – informuje Marcin Pawlikowski, wiceprezes Boruty-Zachem. – Z końcem grudnia planujemy zakończyć transakcję – dodaje.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Producent tkanin i odzieży zdobył pierwszy kontrakt na dostawę obuwia sportowego dla Wojsk Specjalnych. Nie bez problemów.
Za nami ciekawy kwartał ze wzrostem liczby transakcji fuzji i przejęć. Do istotnych zmian właścicielskich doszło m.in. w sektorze finansowym, ale też biotechnologicznym. Inwestorzy czekają jeszcze na lepsze otoczenie gospodarczo-polityczne.
Już obaj odwołani z rad nadzorczych ZE PAK i Cyfrowego Polsatu synowie miliardera cofnęli sądowe pozwy o unieważnienie uchwał walnych zgromadzeń ich dotyczących.
Producent odzieży ochronnej dla służb mundurowych zdobył duże zamówienie od Straży Granicznej. Inwestorzy czekają na coś więcej.
W ubiegłym roku więcej spółek z WIG20 ograniczyło wydatki na kulturę, sport i instytucje charytatywne, niż je zwiększyło. W tym roku zazwyczaj deklarują podobne budżety jak w 2024 r. Problemem pozostaje jednak dostęp do właściwych informacji.
Energetyka i petrochemia pozostaną fundamentem, te rynki dają odpowiednią podaż zleceń i marże. Inwestujemy też w obronność i odbudowę Ukrainy, dbając o ograniczanie ryzyka – mówi Jakub Stypuła, prezes Polimeksu Mostostalu.