Przemysł

Boruta-Zachem: Ekoalternatywy kluczem do sukcesu

Grupa zakończyła negocjacje ze swoją spółką zależną InventionBio. Dotyczyły przejęcia pakietu 60 proc. akcji przez Borutę. Transakcja obejmie 120 mln akcji spółki. Ich cena to ponad 115 mln zł. Grupa zamierza sfinansować to przedsięwzięcie przez emisję 150 mln akcji serii F, z której chce pozyskać 102 mln zł. Cena za akcję wyniesie 0,68 zł.
Foto: materiały prasowe

Obecna wycena InventionBio to 306 mln zł. Oznacza to, że pakiet 60 proc. akcji jest wart 184 mln zł, jednak Boruta otrzyma ponad 37 proc. zniżki.

– Dołączenie InventionBio do grupy nie wiąże się tylko z konsolidacją wyników, ale także ze znaczącymi efektami synergii. Jej technologia biorafinacji śruty rzepakowej oraz jej produkty znajdują zastosowanie w wielu różnych branżach. Może być wykorzystana zarówno w agrobiotechnologii, jak i przy produkcji naturalnych kosmetyków. Spółka komercjalizuje swoje rozwiązania, a grono zainteresowanych kontrahentów stale się powiększa. InventionBio posiada też duży portfel projektów realizowanych przy wsparciu dotacji unijnych – informuje Marcin Pawlikowski, wiceprezes Boruty-Zachem. – Z końcem grudnia planujemy zakończyć transakcję – dodaje.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.