Przemysł

CCC nie sponsoruje już kolarzy

Obuwnicza grupa wycofała się w trybie natychmiastowym z umowy sponsoringowej z zarządem Polskiego Związku Kolarskiego. Dariusz Miłek tłumaczy decyzję utratą zaufania do szefa związku.
Foto: materiały prasowe

- W związku z utratą zaufania do Zarządu Polskiego Związku Kolarskiego przez spółkę CCC uprzejmie informujemy, że wycofujemy się ze sponsorowania Polskiego Związku Kolarskiego w trybie natychmiastowym - napisano w oświadczeniu podpisanym przez Dariusza Miłka, prezesa CCC, które otrzymała PAP.

Według naszych informacji CCC przekazywało związkowi rocznie małe kilka milionów złotych.

Jak informuje agencja, CCC zażądało usunięcia swojego znaku ze strony internetowej PZKol, z mediów społecznościowych, materiałów promocyjnych i innych kanałów wizerunkowych PZKol, a do końca roku także ze strojów reprezentacji, autobusów i samochodów.

PZKol podaje, że CCC nie zaakceptowało nowych warunków współpracy ze związkiem, który ma nowego sponsora strategicznego (Orlen) i technicznego (OTCF).

Według PAP, rezygnacja CCC to skutek nabrzmiewającego od dłuższego czasu konfliktu między prezesem Dariuszem Banaszkiem a założycielem CCC.

- Pan Miłek stracił zaufanie do prezesa PZKol, który oszukał go w niektórych kwestiach. Proponowałem panu prezesowi, żeby podał się do dymisji. Pan Banaszek odpowiedział, że sponsor nie będzie mu dyktować, co ma robić - powiedział PAP Franciszek Harbacewicz, członek zarządu związku nie precyzując jednak o jakie "oszustwa" chodzi.

PZKol ma dług wobec Mostostalu Puławy, głównego wykonawcy toru kolarskiego w Pruszkowie. Chodzi o 10 mln zł.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły