Przemysł

Radpol: Sprzedaż nadal powinna rosnąć

Zarząd wiąże duże nadzieje z eksportem i proekologicznymi rozwiązaniami.
Foto: materiały prasowe

Radpol działa głównie w branżach, w których ważnym elementem przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych są kwestie związane z ich finansowaniem, zwłaszcza unijnym. Z tego też powodu podział pieniędzy dokonywany w ramach poszczególnych wspólnotowych programów ma duże znaczenie dla sprzedaży realizowanej przez spółkę. – W kilku europejskich krajach znane są już kwoty środków przydzielonych na inwestycje, w których Radpol może być dostawcą, i na tych rynkach już działamy. Czekamy też na decyzje i kierunki inwestycyjne dla Polski, od tego zależeć będzie wielkość sprzedaży w podziale na kraj i eksport w kolejnych miesiącach i latach – mówi Anna Kułach, prezes Radpolu. Duże nadzieje wiąże też z trendem dotyczącym przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym. Przekonuje, że produkty oferowane przez firmę są coraz bardziej zaawansowane technologicznie i zawierają wiele proekologicznych rozwiązań.

Foto: GG Parkiet

Nadal mocno powinien rosnąć eksport. Nadzieje na to daje rosnące zainteresowanie zagranicznych klientów nowymi bardziej zaawansowanymi produktami spółki. Chodzi m.in. o systemy rurowe z tzw. barierami UV czy dyfuzyjną, jak również nowe produkty charakteryzujące się bakteriobójczością. – Rynki zagraniczne są bardziej otwarte na nowe rozwiązania, które kosztują więcej, jednak niosą za sobą dodatkowe wymierne korzyści, dlatego jest to na pewno bardzo dobry kierunek rozwoju sprzedaży spółki – informuje Kułach. Zapewnia, że spółka dociera ze swoją ofertą do krajów, w których wcześniej jej produkty nie były znane albo ich rozpoznawalność była niska.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.