Przemysł

Forte: Trzycyfrowe wzrosty

Producent mebli odnotował trzycyfrową poprawę przychodów i wyniku EBITDA w II kwartale. Na półmetku środowej sesji notowania Forte rosły o ponad 7 proc., do 50,7 zł.
Foto: materiały prasowe

Z wstępnych wyliczeń wynika, że skonsolidowanie przychody Forte w II kwartale wyniosły 310 mln zł i były o 101 proc. wyższe rok do roku. W tym 40 mln zł stanowiła sprzedaż poza grupę nadwyżek płyty meblowej wyprodukowanej we własnej fabryce płyty. Tak znaczny wzrost sprzedaży płyty meblowej rok do roku był wynikiem kilkutygodniowego przestoju w działalności grupy Forte w ubiegłym roku, który był spowodowany pierwszym lockdownem. Jednak rośnie również popyt. Skonsolidowany wynik EBITDA wyniósł 52 mln zł, czyli o 373 proc. więcej niż przed rokiem.

„W II kwartale 2021 r. był widoczny dalszy trend wzrostowy popytu na płytę meblową, dzięki któremu grupa kapitałowa sprzedawała całe nadwyżki wyprodukowanej płyty ponad potrzeby własne, po cenach od kilkunastu do kilkudziesięciu procent wyższych niż w I kwartale 2021 r., co miało istotny dodatni wpływ na wynik całej grupy w II kwartale br." – wyjaśnił zarząd. Z drugiej strony w minionym kwartale ceny podstawowych surowców (drewno, okucia, folie, kleje) zaczęły istotnie rosnąć, co może mieć negatywny wpływ na rentowność w następnych kwartałach. DOS

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.