Przemysł

Prodromus: Roboty wchodzą na warszawską giełdę

Zapisy na akcje w ofercie Prodromusa, producenta urządzeń rehabilitacyjnych z systemem biofeedbacku w czasie rzeczywistym, już się rozpoczęły i potrwają do końca sierpnia.

Bartłomiej Wielogórski, prezes Prodromusa.

Foto: materiały prasowe

Cena akcji w IPO została ustalona na 9 zł. Oznacza to, że wartość oferty spółki wyniesie do 4 mln zł. Debiut na rynku NewConnect planowany jest na przełomie 2021 i 2022 r. Oferta publiczna prowadzona jest bez pośrednictwa firmy inwestycyjnej, zapisy bezpośrednio przyjmuje spółka. – Chcemy wykorzystać dużą podaż środków publicznych do współfinansowania dalszego rozwoju portfolio produktów. Chcemy zadebiutować po przeprowadzeniu oferty na rynku NewConnect, który postrzegamy jako atrakcyjny segment dla spółki o naszym profilu. Jednocześnie uważamy, że spółek o profilu stricte medtechowych ze sfinansowanym już portfolio produktów, ze sprzedażą eksportową brakuje na naszej giełdzie – wyjaśnia Tomasz Chwiałkowski, dyrektor ds. finansowych Prodromusa.

Aktualnie w ofercie spółki znajduje się Prodrobot dla dzieci, ale spółka ma w planach wprowadzenie na rynek również robota rehabilitacyjnego dla dorosłych o nazwie Magna. Kluczowym czynnikiem wzrostu spółki w najbliższych latach ma być ekspansja na zagraniczne rynki. – Ten rok oraz przyszły będą dla nas przełomowym okresem w związku z premierą Magny i planami wejścia na rynek amerykański. Dostrzegamy jego duży potencjał i liczymy na zainteresowanie nabywców w USA zarówno małym robotem Prodrobot, jak i Magną – podkreśla Chwiałkowski.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.