REKLAMA
REKLAMA

Przemysł

Akcje Mo-Bruku od kilku lat są w trendzie wzrostowym

Do zakupu walorów spółki zachęcają coraz lepsze wyniki finansowe i dobre perspektywy grupy na przyszłość. Nie bez znaczenia są też wypłacona dywidenda i skup papierów własnych.

Józef Mokrzycki, prezes Mo-Bruku, uważa, że rynek gospodarowania odpadami w Polsce jest w fazie intensywnego rozwoju, co pozwoli grupie osiągać dalszy wzrost.

Foto: Fotorzepa, Magda Starowieyska

Od kilku lat akcje Mo-Bruku, grupy specjalizującej się w przetwarzaniu odpadów przemysłowych, znajdują się w trendzie wzrostowym. Szczególnie mocno zyskują jednak na wartości od marca tego roku. Wówczas inwestorzy handlowali nimi po 40 zł. Pod koniec czerwca walory spółki przekroczyły poziom 100 zł, a w lipcu trzeba za nie płacić nawet 110 zł.

Intensywny rozwój

Powodów wzrostu kursu jest przynajmniej kilka. Najważniejszy to zapewne systematycznie poprawiane wyniki finansowe. Wystarczy zauważyć, że w I kwartale, w ujęciu rok do roku, przychody wzrosły o 66,9 proc., a czysty zarobek zwyżkował ponadsześciokrotnie. Co najważniejsze, na tym nie koniec. – Zwiększenie zaangażowania w sektor gospodarowania odpadami nieorganicznymi przyczynia się do znaczącego wzrostu rentowności działalności spółki. Mając na uwadze fakt, że rynek gospodarowania odpadami w Polsce jest w fazie intensywnego rozwoju, zakładamy znaczący wzrost przychodów w kolejnych okresach spółki i całej legalnie działającej branży – mówi Józef Mokrzycki, prezes Mo-Bruku.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Odbierz 50% rabatu
na miesięczną eprenumeratę "Parkietu"
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA